Drovers Inn

You know you are experiencing something unique from the very moment you walk through the doors. You can simply sense three centuries of history; the ghosts are in the walls, generation of tales in the air. The Drovers Inn was used by the Highland drovers  driving their cattle down the side of Loch Lomond to the markets. The decor and furniture look as though they have not been changed or altered for a couple of hundred years.

Drovers Inn

Od momentu przekroczenia progu wiesz, że nie jest to zwyczajny pub. Mówią, że Drovers Inn jest jednym z najbardziej “nawiedzonych” budynków w Szkocji, że wprost czuje się tam obecność ludzi, którzy przewinęli się przez kamienne mury w jego 300-letniej historii. Może to wystrój, niewiele zmieniony od początku jego istnienia, zapach palonego w kominku drzewa i światło świec, płonących na stolikach w ciemnych salach…

Kiedyś zatrzymywali się tam szkoccy “kowboje” — drovers — którzy gnali swoje bydło z gór na targi w dolinach. Dziś odwiedzany głównie przez piechurów wędrujących West Highland Way — kultową trasą pieszą po szkockim Pogórzu, prowadzącą z Glasgow do Fort William.